SANDWICH PANELLER
Fipa
Her tür izolasyon ihtiyacınıza uygun duvar, tavan ve zemin panelleri.

Minimum kalınlıkta maksimum izolasyon.

Kolay montaj, demontaj, büyütme, küçültme, taşıma olanağı.

40 kg/m³ homojen yoğunluk.

Polyester, PVC, Cr-Ni, Plywood, Galvaniz duvar, tavan ve zemin panelleri istenilen kalınlıklarda temin edilir.

Panellerimiz hijyen açısından Avrupa Birliği gıda tüzükleri ile uyumludur.
SOĞUK ODA PANELLERİ
Fipa
Tüm gıda maddelerinin yanı sıra kimyasal ve medikal ürünlerin bozulmadan, uygun koşullarda, saklanabilmesi panellerle kurulan soğuk oda ve depolarla mümkün olabilmektedir.Fipa Soğutma bu tür ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla duvar, tavan ve zemin panelleri sunarak, sizlere sorunsuz çalışma ve kalite üstünlüğü duygusunu hissetirecektir.

Soğuk oda ve depolar, depolanacak ürünün, istenilen ısı değerlerinde muhafaza edilebilmeleri için en ideal tercihlerdir. Soğuk oda kullanımı, oteller, lokantalar, pastane ve büfeler, marketler, et kesim yerleri, balıkçılık ve deniz ürünleri sektörü, gıda üretici ve toptancıları, kimya ve ilaç sanayii, laboratuvarlar, hastaneler gibi çok geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Tüm bu sektörlerin ihtiyacını karşılayabilecek, çeşitli boyutlardaki soğuk oda ve depolar için gerekli, çeşitli boyutlarda paneller, Fipa Soğutma tarafından uluslararası standartlarda üretilmekte ve aynı garantilerle hizmete sunulmaktadır.

Fipa Soğutma duvar-tavan ve zemin panelleri, 60 -80 -100- 120- 150- 180- 200mm kalınlıklarda 1.200 mm eninde ve isteğe bağlı olarak 500 mm ve 12.000 mm boyunda olabilmektedir.

ZEMİN PANELLERİ
Fipa  Fipa 
Fipa Soğutma zemin panelleri; iç yüzeyi 12 mm kalınlığında, yüzey katmanları orijinal huş ağacından, kaymayan, nem tutmayan, hijyenik ve pratik, bakımı kolay, üst tarafı koyu kahverengi, altıgen dokulu 240 gr/m2 yoğunluğunda fenolik reçine laminat kaplı plywood, dış yüzeyi ise 0,50 mm kalınlıkta sıcak daldırma, galvaniz sactır. Zemin panelleri 3.000 kg/m2 düzgün yayılı yük taşıma kapasitesine sahiptir.

MAT CR- Nİ + KONTRAPLAK / GALVANİZ
İç yüzeyi, 10 mm kalınlıkta ithal kontraplak üzerine özel teknikle yapıştırılmış ve kaymaz form verilmiş 304 kalite 0,60 mm kalınlığında mat Cr- Ni sac kaplıdır. Dış yüzeyi ise, 0,50 mm kalınlıkta sıcak daldırma galvaniz sacdır.

PVC + KONTRAPLAK / GALVANİZ
İç yüzeyi, 10 mm kalınlıkta ithal kontraplak üzerine özel teknikle yapıştırılmış 200 mikron non-toxic PVC laminasyonlu, 0,60 mm kalınlığında sıcak daldırma sac kaplıdır. Dış yüzeyi ise, 0,50 mm kalınlıkta sıcak daldırma galvaniz sactır.

PLYWOOD / GALVANİZ
İç yüzeyi minimum 9 mm kalınlıkta, yüzey katmanları orjinal huş ağacından, kaymaz, hijyenik, bakımı kolay, üst yüzeyi koyu kahverengi, altığen dokulu 240 gr/m² fenolik reçine laminat kaplı marin tip plywood’dur. Dış yüzeyi ise 0,50 mm kalınlıkta sıcak daldırma galvaniz sacdır.Zemin panelleri, 3.000 ki/m² düzgün yayılı yük taşıma kapasitesine sahiptir.

DUVAR VE TAVAN PANELLERİ

Fipa 

Fipa 
Fipa Soğutma duvar ve tavan panelleri, her iki yüzeyde 0.50 mm kalınlığında iki sac arasına 40kg/m3 (±%5) yoğunluğa sahip poliüretan enjekte edilerek üretilmekte, dış malzemesi isteğe ve kullanım alanına bağlı olarak;

* PVC-PVC *PVC-Galvaniz *Polyester-Galvaniz *Polyester-Polyester sactır.

Duvar ve tavan panelleri düz ve trapezli olarak 2 tipte üretilmektedir.

Düz paneller daha çok standart soğuk odalarda kullanılır. Yük katışma özelliği kullanılan panel kalınlığına göre değişmektedir.

Trapezli paneller genellikle endüstriyel soğuk depolarda kullanılır. Trapezli yüzey panel taşıma kapasitesini artırarak daha geniş açıklıkların geçilmesini sağlar.

Kilitli panellerde bulunan özel olarak yapılmış kilit sistemi, birbirlerine kolaylıkla bağlanmasını sağlamaktadır. Kilit sisteminin özelliği, panellerin yapılarının bozulmadan monte/demonte edilebilmesini sağlamasıdır. Bu durum istenildiği zaman panellere ekleme veya çıkarma olanağı sağlar ve panellerin yapıların sağlamlaştırır.

TEKNİK BİLGİLER